Indrek'u koduleht

Koola 1998/1999

25.-27.detsember


REISIKIRI:
25.-27.dets # 28.dets # 29.-30.dets # 31.dets # 01.-02.jaan # 03.-05.jaan

------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.detsember: Esimene Jõulupüha
Indrek:
06.30 - Jõgeval (kodus) maast lahti, hambad puhtaks, kõht täis ja varustus selga
07.20 - Rong väljub Jõgevalt
10.00 - Tallinnas
10.15 - “Kullos”. Kedagi pole veel. No loomulik kah, pidime ju alles kell 12 siin kohtuma.
11.00 - Istun aknalaual ja ootan. Avastasin vahepeal katusel oleva musta peni. Lund sajab (vahepeal tuli vihma)
16.00 - Kõik on lõpuks kohal. Suurem sagimine ja timmimine on möödas. Jäetakse veel võimalikult palju asju maha, mida (arvatavasti) vaja ei lähe.
18.00 - Algas apteegi komplekteerimine. Kõik hiilgasid oma meditsiiniliste teadmistega (v.a. mina, Heino ja Peeter – oli muutki teha).
19.47 - Balti jaamast väljus rong St.-Peterburgi. Sinna me ka pärast väga palavat ja joomarikast sõitu me ka hommikul (26.12) jõudsime. Piiril käisid meid öösel tüütamas nii Eesti kui Vene piirivalvurid, Vene tollitöötajad, migratsiooni vanamees ja narkokoer.


26.detsember: Peterburg
Tundmatult autorilt:
Äratus kell 06.00. Kiire ja närviline pakkimine. 7 paiku saabusime Balti vaksalisse. Heinz muretses meile metrookopika ja peagi leidsime end Moskovski vaksalist. Kotid kotihoidu ja linnapeale. Lõpuks õnnestus leida mingi avatud bistroo, kus veetsime mõne tunni. Vahetasime raha.
(Indrek: suurte ja hambuni relvis turvameeste valvsa pilgu all (1dollar = 20rbl).)

Läksime siis pikki Nevskit edasi. Mööda väga libedat tänavat kanali ääres juhtis Heino meid tsirkuse juurde, kus pidime pisut pettuma , kassa oli veel kinni. Tunni aja pärast õnnestus Heinol selgeks teha, et tema on kohalik ja meie oleme tema külalised.
(Indrek: olime tema külalised Ukrainast) Saime piletid 10 rubla eest tükk (ca 8 EEK-i). Välismaalase pilet maksab seal 150 rubla. Kokkuhoid oli märgatav. Tsirkus muide igav polnud. (Indrek: mina pidin sisse minema ilma jopeta , sest see oli liiga eredat värv - kohe näha, et turist, miks talle kohaliku pilet. Kuigi hiljem linnapeal ringi käies kohtasin paljudel samalaadseid jopesid, aga eks mul olnd rohkem turisti nägu ees kui kohalikel.)


27.detsember: Rongis
Indrek:
Pea öö-päevase rongisõidu peasündmuseks oli polaar-rebaste ristimine ja shampanje joomine. Vahetevahel - pikemates peatustes - sai ka kohalikega äri aetud ja vähke ning keefirit ostetud. Peale ristimise (ja ka enne seda) olid põhitegevusteks kaardimäng (PS: ma õppisin seal 1000 selgeks), söömine (eelpool nimetatuid-ostetuid ja palju muudki) ning lamamine-magamine ja ka kohalikega suhtlemine. Muidugi Mardil ja Peetril oli see päev raske - nimelt nad meisterdasid Mardile tervest trobikonnast suusaklambritest ühte õiget ja parajat. Sest kõik nad olid Mardile lihtsalt väikesed.


who?:
name: Indrek 'BC'
location: Tallinn, Estonia

how?:
mail: indrek.martin[at]gmail.com
skype: bibiconn
twitter: voyag
best view: Firefox & 1024x768